2020′ yi erkenci davranıp Atölye‘de bir parti ile kutladık. Dans ettik, yedik, içtik, güldük, sohbet ettik. Yeni yıldan beklentilerimizi dile getirdik.

Peki ya gelip geçmekte olan yıl? 2019’da neler, neler yapmışız… Çalışma programımıza alarak 2018’de başladığımız Ahmet Hamdi Tanpınar külliyatını ve Edebiyatın Aynasında İktisat dosyamızı tamamlamışız. Yazılarımızı, dosyalarımızı internet aracılığıyla yayımladığımız elektronik dergimiz pazartesi14‘ te edebiyat severlere sunmuşuz. Yılın ilk aylarında Proust okumuş, onun izinde madlenler yiyip, çocukluğun o kendine has kokularının, tatlarının peşi sıra gitmişiz.

Her pazartesi 11:00′ de öykü yazarken, saat 14:00′ te dünya edebiyatından yazarlarla ilgili sunumlar yapmış, öykülerini okumuşuz; yetmemiş Babel’in peşine takılıp onun Odessa’sını aramaya yolculuğa çıkıp, kendi Odessalarımızı bulmuş, dosya hazırlamışız. Yoğun çalışmalar arasında mola verip pikniğe, geziye de gitmişiz. Hep üretmiş, yazmış, okumuşuz.

Atölye üyemiz Sevgili Güler Pişkin Neyya’nın 2019 yılını aşağıda paylaştığımız video ile çok güzel özetliyor.

2020’de yaratıcılık, sanat, edebiyat dolu günler geçirmeyi umut ediyoruz. Mutlu, sağlıklı, barış dolu bir yıl, yıllar diliyoruz.

Neyya Edebiyat