Kitaplardaki bir sürü karakter koleksiyon yapar. İşte bazıları:

Zackarina ve kitap ayracı koleksiyonu

Kumkurdu’nun kahramanı Zackarina, sahilde keşfettiği kumkurdu ile maceralar yaşıyor.

Zackarina ayraçları bir teneke kutuda saklıyor ama bundan memnun değil çünkü kutunun içinde çok dağınık durup buruşuyorlar. Babası ona bir albüm veriyor ve Zackarina ayraçları düzenlemek için sahile çıkıyor.

Çiçekli, perili, melekli ayraçları var.

Emil ve tahta adam koleksiyonu

Yaramaz Emil’in her yaramazlığından sonra babası onu marangozhaneye kilitliyor. Tabiki günlerce kalmıyor. Ama birkaç saat duruyor. Emil bu saatlerini boşa harcamıyor, marangozhanede tahta adamlar yontuyor ve bu tahta adamları biriktiriyor. 369 tane tahta adamı oluyor. Bu 369 tane yaramazlık yaptığını gösteriyor.

Pıtırcık ve pul koleksiyonu

Pıtırcık’ın arkadaşlarıyla yaptığı maceralarından birinde arkadaşı Sırım bir pul koleksiyonu ile geliyor. Bir tane pulu var ama anlattığı bir hikaye yüzünden Toraman dışında bütün sınıf pul koleksiyonu yapmak istiyor. Toraman pul koleksiyonu yapmak istemiyor, oysa öğretmenleri pul koleksiyonu yapmasının çok yararlı olacağını söylüyor. Toraman buna evet diyerek Dalgacı’nın pulunu kapıyor ve alnına yapıştırıyor ve sonra ben bir uçak mektubuyum diyerek sınıfta koşturuyor.

Bruno eli burnunda ve sümük topu koleksiyonu

Bruno en sevdiğim karakterlerden biri, çünkü onun yaptığı koleksiyona çok güleceksiniz. Guiness rekorlar kitabına geçmek için en iyi sümük topunu yapmış olan kişiden daha büyük bir sümük topu yapmaya çalışıyor. Tabii bu top kendisine parçalar eklendikçe büyüyor, büyüyor, büyüyor, büyüyor…

Midesi bulanmayanlar bu çok komik hikayenin devamını Dünyanın En Berbat Çocukları kitabını okusun 😄

Harry Potter ve çikolatalı kurbağa koleksiyonu

Harry Potter Hogwarts okuluna yeni başlarken trende edindiği arkadaşı Ron ona bir tatlı öneriyor. Bu tatlı çikolatalı kurbağa. Bu çikolata kurbağa şeklinde altında da büyücülük tarihine imza atmış kişilerin kartları ve bilgileri bulunuyor. İnanabiliyor musunuz? Resimler hareket ediyor!

Kaptan Nemo ve deniz hayvanı koleksiyonu

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’taki bu azıcık çılgın kaptan, Nautilius şeklindeki denizaltısında deniz hayvanlarından örnekler topluyor ve sergiliyor.

Eren Güleç